تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه
به نام قدرت مطلق الله

امروزیکشنبه 1395/2/19جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید با استادی خانم ندا و حضور21  همسفر راس ساعت 17/45 آغازبه کارکرد.خانم اکرم: درجلسه قبل راجع به بی خردان صحبت کردیم که بدون تفکر اول حرکت می کنند و بعد به بیراهه می روند و اینها نشانه بی خردی است .قبل از سخن گفتن باید اول تفکر کرد و بعد صحبت کرد. قبل از انجام کاری اول باید آن را بررسی کرد و آماده بود و بعد به انجام آن کار بپردازد . کسی که خردمند باشد سود و زیان را نیز در نظر می گیرد. بعضی ها فکر می کنند که هر چه که معنوی است راحت به دست می آید در حالی که به این راحتی به دست نمی آیند.

خانم ندا: تفاوتی بین انسانهای خردمند و بی خرد وجود دارد .در سی دی آقای مهندس می فرمایند که ما که الان اینجاییم فکر می کردیم که کارهایمان صحیح بوده و خیلی جاها تصمیمات درستی داشتیم در حالی که اینطور نبوده و بیراهه رفته بودیم . افراد نادان همه چیز را خودشان می خواهند تجربه کنند.اگر ما در سطح پایین دانایی هستیم باید تلاش کنیم که به درجه بالاتر برسیم و در دانایی کاملتر شویم.انسان خردمند گنج را در بیرون از خودش جستجو نمی کند بلکه باید اول به خودشناسی برسد و ببیند خودش چه در چنته دارد و اول باید گنج را در درون خودشان جستجو کنند . انسان خردمند باید در هر کاری بررسی کند اول  ببیند که این کار ، کار سالمی است و راه درست و عمل به ظاهر نیک است یا خیر.

وقتی در کنگره می گویند که در سفر اول نباید خرید و فروش کرد باید در این موارد مشورت کرد و علت را جویا شد تا در سفر اول دچار مشکل نشود.

خانم هاجر : انسانهای بی خرد گنج را در بیقوله ها جستجو می کنند اما خردمندان گنج را در درون خودشان جستجو می کنند انرژی کائنات وجود دارد اما در اختیار همه کس نیست در قدیم پیامبران و بعضی افراد از این انرژی ها برخوردار بودند و این دلیل نمی شود که ماهم بتوانیم از اینها بهره ببریم و پول زیادی برای دستیابی به آن خرج کنیم.راه مستقیم راحت ترین و سریع ترین راه است و در این راه ما به نتیجه دلخواه می رسیم وقتی ما راهی را انتخاب می کنیم باید اول هدف را مشخص کنیم و اگر هدف درست و صحیح باشد حتما می توانیم آن را ه را طی کرده و به مقصد برسیم

خانم زهرا: وادی هفتم دو موضوع را به ما می گوید 1- یافتن راه 2- آنچه برداشت می کنیم

اینکه ما راه را در مسئله اعتیاد پیدا کردیم  درست ، که ما راه را پیدا کرده ایم ولی باید از این جا به بعد سعی برای طی راه درست و تلاش و رسیدن به نتیجه درست داشته باشیم  و باید ببینیم که آیا طی کردن این راه میل باطنی و درونی من است یا نه که اگر نباشد طی راه هیچ فایده ای ندارد.

خانم مریم:تاانسان چه مسافر و چه همسفر خودش نخواهد به نتیجه نمی رسد و از قدیم گفته اند (نا برده رنج گنج میسر نمی شود ،مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد) یعنی هر کس برای طی راه باید تلاش و حرکت لازم را داشته باشد و همچنین از نیروهای باز دارنده دوری کند تا به یاری خداوند به مقصد برسیم.

خانم اکرم: اگر در هر کاری ما اول آرامش خود را حفظ کنیم و بعد از تفکر به انجام کاری بپردازیم و هم چنین در موقع عصبانیت این فرامین را انجام دهیم و عجولانه تصمیم نگیریم هیچگاه دچار مشکل نمی شویم .

خانم ندا: دیدیم که اگر خودمان اشتباهی می کنیم به منزله قضا و بلا قرار می دهیم و خیلی راحت از کنار آن رد  می شویم و اهمیت نمی دهیم اما در برابر کارهای اشتباه دیگران کوتاه نمی آییم و زود عصبانی می شویم مثال لیوان شکستن فرزند و یا مسافر که شاید ما بسیار عصبانی می شویم و مقابله می کنیم در برابر آنها در حالی که اگر فکر کنیم که شاید خود من لیوان را می شکستم چه می کردم و آیا دیگران هم باید با من همینطور رفتار می کردند . اینکه ما در برابر رفتار اشتباه مسافر و یا فرزندمان کوتاه نمی آییم و مدام آنها را سرزنش می کنیم و این سرزنش ها در ضمیر ناخود آگاه آنها می ماند و صدمات و اثرات این اعمال در آینده نمایان می شود.

آقای مهندس می گویند از استادم پرسیدم آیا حمد و ثنای من برای شما تاثیری دارد یانه ؟ استاد ایشان فرمودند که حمد و ثنای شما به من قدرت می دهد شاید در اعمال گذشته من اثری نگذارد اما به من انرژی می دهد و من همچنان در قبال تمام اعمال گذشته  خودم پاسخگو باید باشم.

خانم فرح: در رابطه با اینکه آیا دعاها و کارهایی که ما در حق رفتگان خود انجام می دهیم به آنها سودی می رساند یا نه ؟ باید بگویم که  گفته شده هر کاری که به نیت رفتگان خودمان انجام می دهیم مثل خیرات یا خواندن قرآن و غیره همه به رفتگان در آن دنیا می رسد و آنها را خوشحال می کند و راضی می شوند و آنها منتظر هستند.

خانم ندا: ما در هر جمعی هستیم باید قبول کنیم که روزی ما این بوده که من با این مسافر همراه باشم و یا این زندگی را داشته باشم و یا این پدر و مادر را داشته باشم و باید این را قبول کنیم و بپدیریم این از پیشینه ماست که این مسائل برای من پیش آمده و نباید در برابر آن گلایه کنم و من هر چه که بذر در قدیم کاشته ام الان برداشت می کنم و این را قبول کنم که وضعیت الان من از تاثیر اعمال گذشته من است.

با تشکر از همه دوستان

دستور جلسه هفته آینده سی دی تله و امتحان از وادی ششم و هفتم همراه با سی دی دو وادی.
نویسنده : همسفر فرح
تصویر گر: همسفر اکرم


[ سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 ] [ 08:40 ق.ظ ] [ همسفر فرحناز ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب