تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام قدرت مطلق الله

روز یکشنبه 95/2/26  جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید با استادی خانم ندا و حضور همسفران راس ساعت 17:45 آغاز به کار نمود.


در ابتدا خانم ندا رهایی خانم اکرم را تبریک گفتند و خانم اکرم در مورد تجربیاتشان مشارکت نمودند:

خانم اکرم : ضمن تشکر از خانم ندا و قدردانی از ایشان و دیگر همسفران . مسافر من با21 سال تخریب وارد کنگره شدند با انواع آنتی ایکس . مسافر من 10 سال مصرف داشتند من اطلاع نداشتم تا اینکه چند نفر با من صحبت کردند و گفتند که مسافر شما اعتیاد داردو وارد NAشده و باید شما هم در جریان باشید من خیلی ناراحت شدم و گریه کردم اما در آخر تسلیم شدم و در اصطلاح سقوط آزاد کردند و من به ایشان خدمت کردم و من چند سال بعد فکر می کردم که مسافرم ترک کرده و خیالم راحت بود غافل از اینکه مسافرم دوباره برگشته و من تقاضای طلاق دادم اما پدرم من را از این کار منصرف کردند و گفتند ببین که چه کردی در زندگی که شوهرت به این راه رفته و من بعد از تفکر فهمیدم که جایگاه ما در زندگی عوض شده بود و او نقش زن و من در نقش مرد ، همه بار زندگی را به دوش گرفته بودم و او در هر کاری از من اجازه می گرفت . بعد از مدتی همسرم گفت کسی به من پیام کنگره را داده  و نتیجه گرفته و من به شعبه سلمان رفتم و چون پذیرش نداشتند گفتند صبر کن تا شعبه میرداماد افتتاح شود .

در اوایل تریاک مصرف می کردند و بعد از آن شیشه و متادون مصرف می کردندو تا صبح نمی خوابیدند و زیاد قلیان و سیگار مصرف می کردند و حتی قلیانها را در سایزهای مختلف می ساختند زمانی که وارد کنگره شدند من گفتم که قلیانهایی را که با دست خود ساخته بود را از خانه بیرون ببرد و چون من خاطرات خیلی بدی از آنها داشتم.بعد از مصرف شیشه من خیلی می ترسیدم که به من و فرزندانم آسیب نرساند. و اگه از آن روزها من با کنگره آشنا بودم هیچوقت رفتاری را که با پدر شوهرم کردم را نمی کردم و وقتی که به پدر شوهرم گفتم که علی شیشه می کشه ایشان به قدری به علی نزدیک بودند که بعد از مدتی تحمل نکردند و سکته کردند و به رحمت خدا رفتند. بعد از اینکه علی به کنگره آمد بعد از مدتی تقربیا ماه پنجم تصادف کردند و ماشین ایشان چپ کرد و من فکر کردم که علی فوت کرده اما این اتفاق راه را به روی او نمایان کرد و در بیمارستان قبول نکرد که به او مرفین تزریق کنند و دردها را در طی 10 روز تحمل کردند و الان ما بعد از گذشت چند ماه الان رهاییم و خیلی حس خوبی داریم و خوشحال هستیم و الان مسافرم و من وارد سفر دوم شدیم و به این زودی در مسافرم دیده اند که به او خدمت در otرا داده اند.امیدوارم همه این جایگاه را حس کنند.

پیامی که می گوید سفر دوم به مراتب هم سهل و هم سخت است و مسافرم به من گفت مراقب باش ما الان مثل بچه هایی هستیم که باپدر ومادر به بازار رفته ایم و باید خیلی مواظب باشیم که گم نشویم به بیان دیگر ما باید در مرکز کنگره حرکت کنیم و در حاشیه نباشیم و خدمت کنیم تا به خواسته هایمان برسیم . خداوند تله ها را در برابر ما قرار می دهد تا مارا بسیجند برای مثال اعتیاد را در برابر ما قرار داد تا ما تفکر کنیم و با قوه اختیار خود استفاده کنیم و از عقل خود بهره بگیریم و سعی کنیم صراط مستقیم را انتخاب کنیم .

CD تله

خانم هاجر: تله سه خاصیت دارد . 1- جذاب است 2- حقیقی به نظر می رسد 3- هدف خاصی دارد.جذابیت مواد برای مسافران به خاطر این است که به آنها انرژی می دهد و به مرور زمان این حقیقت وجود دارد که بعد از مدتی بدی ها خود را نمایان می کنند و ضررهایی را که روی ما گذاشته اند را نشان می دهند . ما نباید زود عصبانی شویم و نقطه تحمل خود را بالا ببریم و دانایی داشته باشیم و آگاه باشیم راحت از تله بیرون می آییم و هر چه نادان و نا آگاه باشیم نمی توانیم از تله های پیش رو بیرون بیائیم

خانم زهرا :مثال نظام کمونیستی برا این اساس بوده که همه انسانها با هم برابرند ولی به فروپاشی رسید چرا؟ چون اگر اینطور باشد بطور مثال در یک اداره اگر قرار باشد کسی که کار میکند وکسی که کار نمی کند به طور یکسان از حقوق و مزایا برخوردار باشند دیگر انگیزه لازم برای کار کردن از بین می رود . ما نباید دچار منیت شویم و این را بدانم که اگر من دارای مقامی هستم باید وظیفه خود را انجام داده و هیچ منتی بر دیگران ندارم و نباید مغرور باشم.

خانم زهرا : جناب مهندس می گوید کسی بوده که از اسم دولت استفاده کرده و گفته که من دلار دولتی میخرم و به شما می دهم و شما در قبال آن مبلغی اضافه تر به من بدهید و مدتی بعد که همه به او اعتماد کردند همه دلارها را برداشته و فرار میکند. اینکه ما از شک بگذریم و به حقیقت برسیم در همین جا صدق می کند یعنی ما قبل از انجام هر کار یا اعتماد به کسی باید اول خوب و کامل تحقیق کنیم و در مورد آن مسئله بررسی کنیم و در مورد مسائل مختلف شک را داشته باشیم زیرا همان شک های کوچک ما را به حقیقت می رساند.

خانم مریم :وقتی که ما به علمی برسیم که پیامبران از سوی خدا آمده اند و خداوند یکتاست ، اینها حقیقت هستند و نمی توانیم حرف کسانی را که از مجهولات حرف می زنند و قابل درک نیستند را متوجه شد .دراین باره آقای مهندس می فرمایند امسال سال آکادمی کنگره است . ما باید در آکادمی آموزش دهیم که درمان اعتیاد یک حقیقت است و ما در کنگره نتیجه گرفته ایم . بعضی ها برای خود تئوری دارند که در فصل زمستان یا بهار باید حجامت کنند .اقای مهندس می گویند ما نباید این کارهای بیهوده را انجام بدهیم و بهتر نیست که خون خود را اهدا کنیم برای نجات بیماران؟

خانم ندا : جهان بر پایه اضداد بنا شده است اگر من می خواهم درک کنم که چقدر درمان اعتیاد در کنگره شیرین است باید همه سختی ها ودشواری های اعتیاد را گذرانده باشیم .وقتی که فهمیدم که درمان اعتیاد در کنگره سند بی نقص است . حتی اگر ما می بینیم که مسافر من الان سفر را خراب می کند نباید از نیروهای باز دارنده و شک و تردید بهره مند شوم و باید از آنها دوری کنم و من به کنگره می آیم که حالم خوب شود و به دیگران هم حال خوب خودم را انتقال بدهم در نتیجه باید از نیروهای باز دارنده دوری کنم .

خانم اکرم : ما نیاز به آکادمی داریم که در آن شک هایمان را برطرف کنیم و دیگران را با سند بی نقص آشنا کنیم .و باید دانسته هایمان را از قوه به فعل در آوریم . ما در کشورمان علومی داریم که بیگانیگان از آنها بهره می گیرند در حالی که ما در کشور قدر و منزلت علومی را که در قدیم در کشورمان بوده را نمی دانیم.


خانم ندا : ما همسفران در سفر اول و سفر دوم باید همچنان با مسافرانمان همراهی کنیم و نباید آنها را در سفر  دوم رها کنیم و نباید به نیروهای باز دارنده اجازه پیشروی در فکر و روان خودمان بدهیم و مسافران ما در سفر دوم کم کم ضد ارزشها را کنار گذاشته و کم کاری های گذشته را جبران می کنند البته به مرور زمان.

 

 

جلسه آینده : ترس

تهیه و تنظیم : همسفر نرگس

نویسنده:همسفر فرحناز

تصویر گر : همسفر اکرم
[ دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 ] [ 02:36 ب.ظ ] [ همسفر فرحناز ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب