تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه 95/3/10 جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید با استادی موقت خانم زهرا و حضور همسفران راس ساعت 45 :17 آغاز به کار نمود.

خانم ندا به دلیل خدمت در شعبه امین گلی در خمینی شهر استادی را به خانم زهرا محول کرده بودند . خانم زهرا از همسفران خواستند  که این جلسه پرسش و پاسخ پیرامون وادی هشتم باشد.

خانم اکرم : من سی دی را چند بار گوش کردم برایم این سوال است که اگر راه نمایان شده و ما راه را باید طی کنیم پس منظور از اینکه راه نمایان است چیست ، پس اگر نمایان است چرا ما راه را کم کم پیدا می کنیم و باید مواظب باشیم که در راه به بیراهه نرویم  ؟

 خانم اکرم:

آدم و حوا اشتباهی کردند و بعد عذر خواهی کردند اما خداوند فرمودند : که باید به زمین بروید و در معرض گناه و اشتباه قرار بگیرید تا ببینیم باز هم می توانید راه درست را تشخیص دهید یا نه  . راه نمایان می شود یعنی راه معلومه ، ما باید بتوانیم  تشخیص دهیم  راه درست را از غلط.

خانم مریم:وقتی خداوند انسان را آفرید راه تقوا و فسق و فجور را مشخص کرد اگر راه تقوا برویم  رستگاریم  و اگر راه فسق و فجور برویم  به بیراهه و تاریکی می رویم.ما باید پشتکار و تلاش داشته باشیم و هدف را مشخص و به سمت آن حرکت کنیم . من وقتی بچه بودم از اول وقتی 3 سالم بود یادمه همیشه چوب دستم می گرفتم و می ایستادم و می گفتم که من باید معلم بشوم و از آن موقع همه تلاشم را کردم و اجازه ندادم که هیچ چیزی جلوی هدف من را بگیرد.و در آخر به نتیجه رسیدم و معلم شدم. آقای مهندس می فرمایند : اگر از اصفهان به تبریز می خواهیم برویم نباید به راه های دیگر و بیراهه توجه کنیم و باید همان راه مستقیم و درست را طی کنیم و به سر منزل مقصود برسیم .

زهرامصلحی : ما از اول وقتی به کنگره وارد شدیم یاد گرفتیم که راه حل مشکلات را پیدا کنیم و این جمله به ما می گوید که ما خواسته ای داریم و برای رسیدن به آن باید حرکت کنیم و راه را بپیمائیم تا به آن خواسته برسیم و ما بدون سختی به هیچ خواسته ای نمی رسیم.

فرحناز: در وادی اول گفتند که باید تفکر کنیم و باید قبل از هر کاری اول فکر و بعد عمل کنیم . شرایط حرکت 1- هدف باید مشخص باشد 2- در پی هدف باید تلاش و سعی باشد تا ما بتوانم به خواسته مان برسیم  .3- در طی حرکت ما باید صراط مستقیم را انتخاب کنیم و توجهی به بیراهه ها نداشته باشیم . این سه عامل هستند که ما را به هدف اصلی که مد نظر است میرساند.

زهرا مصلحی : اگر برای رسیدن به هدف سختی بکشیم شیرینی رسیدن به آن هدف برایمان شیرین تره و ارزش بیشتری دارد.

زهره : شیرینی هر کار این است که برای رسیدن به هدف و خواسته سختی کشیده و در راهش تلاش  و کوشش داشته باشیم . مسافر من فوق العاده با هوش هستند اما نتوانستند از هوش خود در راه درست استفاده کند . همه بندگان با مسائل مختلفی امتحان می شوند و مهم این است که ما در آن موقعیت چگونه از آن استفاده کنیم و ما با قرار گرفتن کنار یک معتاد امتحان می شویم و باید عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهیم و این روزی ما بوده است و ما در این موقعیت هم باید شکر به جا آورده و باز طی طریق کنیم .

شادی : خداوند می فرمایند: از تو حرکت از من برکت ، اگر ما در راه راست که طی می کنیم هر چند سخته اگر تلاش و کوشش داشته باشیم کمک های الهی می رسند و کم کم به هدف می رسیم .

زهرا مصلحی : ما کسانی را در اطراف خود می بینیم که بی اندازه مال دارند اما فرزندانشان  هیچ نفعی ازآن مال نمی برند و اجاره نشین هستند و پدر خانواده نتوانسته از مالی که خداوند در اختیارش قرار داده درست استفاده کند و در اختیار خانواده قرار دهد

مریم : کسی که زحمت نکشد برای مالی یا چیزی آن مال یا چیز مورد نظر ماندگار نیست و از بین می رود و باد آورده را باد می برد و متزلزل است و آرامش ندارد از ته دل آن شادی ناب را درک نمی کند.خداوند به هر کس به اندازه توان و ظرفیت او نعمت می دهد . نیت انسان باید درست و مال که حلال باشد برای هر کاری بلافاصله آن کار حل و فصل می شود و لذت می بریم و خیر و برکت دارد و اینها برای من در زندگی ثابت شده.

اکرم : خواهرم استادی داشتند که بی اندازه مال و ثروت داشتند اما همیشه در چهره ایشان یک غمی می دید و ما نمی دانستیم علت آن غم در چهره چیست ؟ بعد از مدتی فهمیدیم که استاد یک بچه معلول داشتند و آرزو می کردند که ای کاش هیچ ثروتی نداشتند اما فرزندشان سالم بود.

زهرا : اگر از هر کدام از ما بپرسند که اولویت ما در زندگی چیست ؟ ما هر کدام جوابی داریم . ما نمی توانیم بگوئیم که اگر خدا فلان چیز را به ما بدهد فلان چیز دیگر را از ما می گیرد چه بسا کسانی هستند که هر دو آن موارد را با هم دارند . ما هر خواسته و فکری داشته باشیم در هر همان مورد بیشتر تلاش و کوشش می کنیم تا به آن برسیم .

زهرا : بعضی افراد هستند که بچه معلول دارند و یا فلان مشکل صعب العلاج را دارند اما اگر ما در مقابل آن ها قرار بگیریم اصلا متوجه آن مشکلات نمی شویم و این نشان دهنده آن است که دیدگاه آن فرد نسبت به زندگی خود و مشکلاتش رشد یافته و درست است ، و آن چه که امروز هستیم همان تفکر گذشته و دیدگاه گذشته من در گذشته بوده . ما انتخاب شده ایم می توانستیم جای دیگری باشیم مثلا در مجلس غیبت اما الان اینجا هستیم و باید خدا را شکر کنیم و باید دیدگاه خود را در زندگی عوض کنیم.

فرحناز : در رابطه با مشکلات که در زندگی با آن ها روبرو می شویم 99/ مجازات عملکرد خودمان در گذشته بوده و شاید 1/ فقط به خاطر آموزش ما باشد ، چون ما یاد گرفتیم که مشکلات که ما در زندگی با آنها مواجه هستیم به خاطر دو عامل است یا مجازات است یا آموزش.  کسی که در این جهان فقیر است  شاید در گذشته و در دنیای قبلش زندگی مرفهی داشته اما نمی دانسته که چگونه از آن استفاده کند و الان در این جهان فقیر است و ما نباید در همه چیز کنکاش کنیم و فقط به هدف اصلی فکر کنیم و نکات انحرافی را از خود دور کنیم کلا زندگی ما آدم ها مانند دفتری است که از وسط باز کنیم مسلما این دفتر صفحات قبل و بعدی هم دارد و مختص به همان صفحه نیست ، زندگی الان من هم قبل و بعدی دارد .

 .زهرا : مسائلی که ما در مورد آنها اطلاعات کاملی نداریم را نباید زیاد بشکافیم و باید صبر داشته باشیم و آرام آرام برای سوالات خود جواب پیدا می کنیم و کم کم مجهولات در راه برایم روشن می شود.

مریم : ما برای بیان هر چیزی یا سوالی باید خیلی از نظر دانش و علم کامل باشیم و همه ما دچار نقص هستیم . در باره علمی که نمی دانیم نباید آن را بشکافیم و اگر در راه آن کسب کردیم بعد می توانیم به ابعاد مختلف آن فکر کنیم ، رازهای پشت پرده است که شکافتن آن ها کار ما انسانهای معمولی نیست و باید یک عالم بزرگ یا دانا باشیم که در مسائل مختلف کسب علم کرده است .

سهیلا : در مورد اینکه می گویند سوالی پیش می آید که همه چیز در آن مجهول است و جواب آن مشخص نیست ،پسرم می گوید فلان کس در جهان قبل حتما اشتباهی داشته که الان در این جهان این وضع و حال را دارد و من به او گفتم حالا که این طوره پس خوبه منمبگم که حتما درآن جهان کار بدی کردی که الان دراین جهان مریض هستی و حقته ، این درست نیست و این تفکر اشتباه است .

مریم : خداوند می فرمایند این دنیا جهنم است ما باید رشد کنیم و آموزش بگیریم و تفکر کنیم و راه درست را طی کنیم تا در آن جهان به سرمنزل عشق رسیده و هر انسانی  خداوند با ظرفیتی آفریده و به همان اندازه به او جایگاه می دهد اگر کسی ظرفیت نداشته باشد و در جایگاهی بیش از ظرفیتش قرار گیرد باعث تخریب می شود و اشتباه است . مسافر من هم قبلا امور زندگی را کاملا در اختیار داشتند اما بعد از مصرف دیگر از پس مخارج زندگی بر نمی آمد و شاید زندگیش از بین می رفت. ما در روزی که برای خود می سازیم اگر خوش باشیم آن روز ،روز خوش و خوبی است و اگر بد باشیم و عصبانی باشیم آن روز بسیار حال بدی خواهیم داشت و بقیه را هم بدحال و عصبانی می کنیم .

زینب : شوهرم قبل از عید بیکار بود و من ناشکری می کردم ،چرا این زندگی من هست چرا انقدر سختی و حالا هم شوهرم و هم پسرم هر دو پایشان شکسته و من می فهمم که آن ناشکری ناشی از عملکرد من بوده است.

منیر : من در زندگی اشتباهاتی داشتم که از آنها ضررهای زیادی دیدم شیطان در قالب هر کسی  یا به عنوان یک دوست به ما نزدیک می شود و ما را از راه به بیراهه می کشد و من با مطالعه وادی هشتم  راه درست را پیدا کردم و کارهای قبلی را تکرار نمی کنم و با دوست خودم که ضربات جبران نا پذیری دیدم قطع رابطه کردم.

سهیلا : هر خطایی که انسان می کند تاوانی دارد مسافر من در گذشته کارهایی می کردند که من می گفتم که این کارها عاقبت خوبی ندارد و تاوان می دهی و در کارگاه خودشان بدون اینکه از لحاظ مالی نیاز داشته باشند و فقط برای سرگرمی مشروب درست می کردند که عملکرد خودش باعث نابودی اش شده است .

فرحناز : ما نباید در زندگی و روش دیگران قضاوت کنیم و همیشه دوربین را روی کارهای خودم دقیق بگیرم . صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است شاید آن خانم بعدا توبه کند و راه درست و رستگاری را پیدا کند و بخواهد که درست زندگی کند .

در آخر جلسه با دعای عزیز دلم خانم نرگس که از ابتدا تا انتها زحمت کشیدند و مطالب را نوشتند به پایان رسید.

دعای خانم نرگس : ان شاا..... هر کسی که وارد کنگره می شود باهدف رهایی رها شود . آمین یا رب العالمین


تهیه گزارش: همسفر نرگس

نگارنده:همسفر فرحناز

تصویر بردار : همسفر اکرم


[ سه شنبه 11 خرداد 1395 ] [ 09:55 ق.ظ ] [ همسفر فرحناز ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب