تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام قدرت مطلق الله

روز پنجشنبه 95/3/27جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید در حضور همسفران راس ساعت 20 اغاز به کار نمود:

خانم اکرم : سی دی قلعه عقل در مورد جهان بینی بود و در نوشتارها نوشته که حس مانند خداوند است از همین مطلب می توانیم استفاده کنیم تا دیدگاهمون در مورد خداوند را بیان کنیم . یعنی می خواهیم بگیم اگر حس، مانند خداوند باشد برای ماهم شناخت خداوند مثل یک حس ، یک حس خاص در وجود ما باید باشد تا ما بتوانیم خداوند را بشناسیم . و این مربوط می شود به تجربیات انسانها و وقتی ما مطمئن می شویم که یک نیرو و یا یک عامل دیگر و یا یک شخص دیگر هست که به ما کمک می کند و به ما برنامه می دهد،  در کل وقتی که ما در رفاه و خوشی هستیم و کارهایمان روی برنامه پیش می ره می گوئیم همه کارها را خودمان انجام دادیم و خودمان توانایی داشتیم که توانستیم پیشرفت کنیم ، ولی وقتی که در سختیها و مشکلات می افتیم و می بینیم هر چه حرکت می کنیم و تلاش می کنیم به هیچ جا نمی رسیم و نا امید می شویم و شروع می کنیم از این و آن کمک خواستن یک دفعه می بینیم یک معجزه ایی اتفاق افتاد و یک نیرویی به ما کمک کرد آنجا متوجه می شویم که یک نیرویی دیگه ایی هم هست که باعث شد ما جان سالم از آن موضوع به در ببریم . لازم نیست که خیلی انسان دانایی باشیم با یک حساب ساده هم می توانیم به این نتیجه برسیم .

مثل کسی که ناشنوا هست و یا نابینا هست هر چه برایش توضیح بدهیم از مثلا یک گل ، متوجه نمی شود و هرگز نمی تواند بفهمد که واقعا زیبایی گل چه هست.

مطلب دیگر که در سی دی آمده ، پدید آوردن خواسته ها بر عهده خود ما هست . یعنی ممکن هست که خیلی چیزها را به ما آموزش دهند ولی اگر خواسته در وجود ما نباشد هرگز نتیجه ایی نمی گیریم .مثلا استاد یا مربی ؛ تنها آموزش می دهد و ما باید خواسته در درونمون باشد تا نتیجه کار را ببینیم ،. مثل یک دانه که باغبان به آن رسیدگی لازم رادارد

یکی دیگر از کارهای مربی این است که راهنما یا مربی بتواند آن خواسته پنهان ما را برای ما هویدا کند. حتی اگر رهجو خودش خواسته واقعی خودش را نداند و یا فراموش کرده باشد البته باید بدانیم که حس استاد با حس رهجو یکی باید باشد مثل آهن ربا که فقط می تواند آهن را جذب کند ولی اگر مثلا چوب در کنار آهن ربا باشد نمی تواند آن را جذب کند.

در کل حس یک چیز خیلی با ارزش است که مانند جواهرات با ارزش است و ما همیشه باید مراقبت کنیم از آن و همیشه باید حس مان را قوی نگه داریم .

سمیرا: دراین سی دی در رابطه با جهان بینی صحبت شده و می گوید که جهان بینی یک ابزار است و چیزهایی را که برای ما قابل رویت نیست و ما نمی توانیم درک کنیم را قابل درک می کند. مثالی که می شود زد ، آقای مهندس فردی را که معتاد بود و نمی توانست اعتیادش را کنار بگذارد را با روش DST  و با داروی OT توانستند به درمان برسانند و این یک مسئله ایی بود که غیر ممکن بود ولی برای ما توانستند ممکن کنند.

مریم : به عنوان یک رهجو دراین جمع ؛ همه باید سی دی بنویسیم و بخوانیم و همه باید مشارکت کنیم .این سی دی منظورش این هست که باید انگیزه در ما بوجود آید و گرنه من به تنهایی بگم ، استاد به تنهایی بگوید ، و بقیه از خودشان سلب مسئولیت کنند دانششون پائین می آید . من از جانب خودم می گویم هر گاه مطالعه کنیم دانایی ، خود به خود بالا می رود و خود به خود علاقه مند می شویم ، که یاد بگیریم . در این سی دی گفته شده انتخاب راهنما براساس حس است و بایدیک وجه مشترک بین راهنما و رهجو باشد وقتی آن وجه مشترک باهم تلاقی شد آن حس بوجود می آید و آن رهجو از راهنما خوشش می آید و بر اساس چیزهای دیگر مثل شغل و یا چیزهای دیگر نیست و راهنما نمی تواند به زور رهجویی که گریز پا هست را تو راه بیاورد و خود رهجو باید بخواهد و  کار راهنما این است که انگیزه را  در رهجو بیدار کند و آن را از قعر تاریکی ها با انتقال دانش و انتقال انرژی  به سطح بالا و روشنایی ها و مسیر ارزشها قرار بدهدو این بستگی به من رهجو دارد که وقتی انگیزه به وجود آمد به دنبال آن نقطه روشنایی و جرقه بروم .به امید خدا تا به منبع نور برسیم.

تهیه گزارش : فرحناز

نویسنده: فرحناز

تصویر بردار : اکرم
[ جمعه 28 خرداد 1395 ] [ 12:03 ب.ظ ] [ همسفر فرحناز ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب