تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

   به نام قدرت مطلق الله
 این جلسه ،جلسه ششم از دور چهارم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران درتاریخ 95/3/24 بااستادی همسفر اکرم ،نگهبانی همسفر معصومه و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه سیگار راس ساعت 18 شروع به کارنمود.

منبع : وبلاگ نمایندگی میرداماد

استاد چنین فرمودند:
دستور جلسه ما سیگار است و می‌دانم که همه‌ی شما عزیزان با سیگار آشنایی دارید چون در کشور ما به‌راحتی در دسترس همه قرار می‌گیرد ....

در زمان‌های قدیم سیگار به‌صورت توتون بود و با چپق یا قلیان و در بعضی موارد آن را در پاکت‌هایی می‌پیچیدند و به‌صورت سیگار استفاده می‌کردند ،به همین دلیل مصرف آن به این راحتی نبود،ولی یک عده افراد سودجو برای پر کردن جیبشان سیگار را به شکل‌های امروزی درآوردند تا راحت‌تر در دسترس مردم باشد کشور ما متأسفانه نه‌تنها با خریدوفروش سیگار مخالفتی ندارد ،بلکه به شرکت‌های فروش آن اجازه‌ی تبلیغات هم می‌دهد و در فروشگاه‌های بزرگ قسمتی را به دکور سیگار اختصاص می‌دهند .

 


ما با نصیحت کردن نمی‌توانیم فرزندان خود را از رفتن به سمت این بلای خانمان‌سوز که خود شروعی برای مصرف مواد مخدر هست بازداریم،بلکه باید با روش علمی که آقای مهندس به ما آموخته‌اند با بچه‌ها صحبت کنیم تا بدانند که سیگار چه تخریب‌هایی برای آن‌ها خواهد داشت .
یک سیگار حدود پنج هزار نوع سم دارد که هرکدام تأثیراتی روی بدن ما دارد . ما در داخل مغز خود چیزی داریم به نام سد خونی مغز که هر چیزی از چربی رد می‌شود از سد خونی هم رد می‌شود و روی نورون‌های مغز تأثیر می‌گذارد و باعث تغییر و تحولاتی در سیستم بدنمان می‌شود، حال در اثر کشیدن سیگار الکوئیدهایی در بدن ما ترشح می‌شود مانند: مرفین،آمفتامین،کدئین و نیکوتین و.... که آمفتامین باعث احساس سرخوشی در ما می‌شود و از حالت طبیعی خارج می‌شویم ،و  چه اتفاقی می‌افتد  که مضر می‌شود؟چیزی که از سد خونی عبور کرده و روی نورون‌ها نشسته  و آن‌ها را کشته ،حال این نورون‌ها به‌جای دیگری از بدن منتقل می‌شود و به غده یا کیست تبدیل می‌شود و به داخل رگ‌های عصبی واردشده  و تفاله‌ی سودا تشکیل می‌شود و باعث سرطان می‌شود.
بعد از مصرف هر نوع دخانیاتی احساس پادرد می‌کنیم و غیرازاینکه روی عروق خونی تأثیر می‌گذارد،عروق عصبی را هم تحریک می‌کند و همین‌طور که می‌دانیم بیشترین تأثیر سیگار روی ریه‌های ما به‌جا می‌ماند،هنگامی‌که نفس می‌کشیم،ریه‌ها اکسیژن جذب می‌کند و وقتی سیگار می‌کشیم،دود آن را جذب می‌کنیم  و نیکوتین را با 4999 سم دیگر وارد بدن می‌کنیم و فیلترهای ریه‌هایمان کثیف و مسدود می‌شود.متأسفانه باور غلطی که در ذهن جوان‌ها شکل‌گرفته این است که فکر می‌کنند استعمال دخانیات نشان‌دهنده‌ی استقلال و بزرگی آن‌ها هست و ما باید با دادن آگاهی به آن‌ها کمک کنیم تا با نفس اماره‌ی خودشان مبارزه کنند و از جهل  و ناآگاهی خارج شوند. قسمت دوم دستور جلسه‌ی ما درمان سیگار است ،که آقای مهندس متد جایگزین کردن آدامس نیکوتین و تیپرکردن آن ر ا گذاشتند که دقیقاً مثل درمان مخدرها هست چون حدود یازده ماه زمان لازم است تا سلول‌ها بازسازی شوند و سیستم نیکوتین بدن که در اثر کشیدن سیگار از بین رفته ،راه‌اندازی شود. هنگامی‌که فرد مصرف سیگار را متوقف می‌کند،دچار بی‌تابی می‌شود که به خاطر سموم دیگری است که توسط سیگار به بدن واردشده ولی با یک سقوط  آزاد و گذشت یکی دو ماه به تعادل می‌رسد،چون این سموم دفع می‌شوند و در این مدت آدامس را به تعداد دفعات دلخواه استفاده می‌کند تا به تثبیت برسد و بعد تیپر می‌کند تا به صفر برساند.

 


در اینجا از خداوند می‌خواهم که راه کنگره را بر روی تمام بیماران اعتیاد باز کند و به درمان برسند و همچنین سلامتی و عمر باعزت برای آقای مهندس دژاکام عطا فرماید.

نگارنده:همسفرافسانه
تصویرگر:همسفرندا
[ سه شنبه 1 تیر 1395 ] [ 12:06 ق.ظ ] [ همسفر ندا کوچکی ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب