تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام  خالق عشق و هستی

روز دوشنبه مورخ 95/3/17 جلسه پنجم از دور هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی هم‌سفران در کنگره 60 نمایندگی میرداماد اصفهان با دستور جلسه الهام از رمضان با استادی هم‌سفر زهرا و نگهبانی هم‌سفر معصومه و دبیری هم‌سفر زهرا رأس ساعت 16 شروع به کار نمود.منبع : وبلاگ نمایندگی میرداماد

 ابتدا استاد چنین فرمودند:عنوان جلسه امروز با کلمه الهام شروع می‌شود چیزی که مثل یک الگو  می‌خواهد یک‌راهی را به ما نشان بدهد. جریان ماه رمضان و الهام از آن برمی‌گردد به سال 1375 که آقای مهندس پس از ترک‌های پی‌درپی و ناامیدانه تصمیم می‌گیرند همزمان با روزه گرفتن مصرف آنتی ایکسشان را هم یک نظمی بدهند و تثبیت کنند

 این موضوع باعث شد که دو وعده از وعده‌های مصرف یعنی سحر و افطاری طبق یک زمان‌بندی مشخص‌شده مصرف شود و در ادامه آن وعده‌ها طبق ساعت و بر اساس مقداری معین پی‌درپی کم شدند و در پایان نتیجه آن شد که همه می‌دانیم زایش و تولد متد DST و نتیجه آن c60  اتفاق افتاد . و رمضان مثل نوری که در یک مسیر تاریک راهی را برای ما مشخص می‌کند ، این راه را مشخص کرد و جالب این‌که روش DST از رمضان سخت‌تر است چراکه در وعده سحر و افطار هر چه بخواهی می‌خوری ولی در ِDST خیر . و اهمیت این ماه نیز به همین دلیل است ،چراکه به ما می‌آموزد پیروزمندانه از نبرد بیرون و درونمان خارج‌شده و کنترل خواسته‌های معقول و غیرمعقول خود را داشته باشیم ،به ما می‌آموزد که نقطه تحملمان را بالا ببریم و از ضد ارزش‌های کلامی ،رفتاری و،گفتاری و ذهنی دوری نمائیم و اینکه به ما می‌آموزد که حواسمان به نظم و تثبیت باشد و به ما یاد می‌دهد که اعتدال داشته باشیم ، روی سه ضلع جسم و روان و جهان‌بینی ، مقدار معین و زمان مشخص .چراکه پس از هر موفقیتی برنامه‌ای نهفته است و تا طبق آن حرکت نشود ،به نقطه پایان نمی‌رسد. و درنهایت ما را به مرحله تزکیه نفس می‌رساند چراکه محرومیت‌ها باعث ایجاد تفکر در انسان می‌شود.

 


از زاویه‌ای دیگر به موضوع نگاه می‌کنیم :

در مورد نحوه روزه گرفتن :تکلیف کسانی که روزه می‌گیرند که مشخص است آن‌ها روزه کامل می‌گیرند. و اما کسانی که روزه نمی‌گیرند آقای مهندس پیشنهاد می‌کنند که درصدی از زمان و طول روز را روزه‌بگیرند مثال 30 نخ سیگار را مثلاً به 10 نخ برسانند . بعضی‌ها ناراحتی معده دارند یا ناراحتی کلیه دارند روزه‌بگیرند و آب هم بخورند یا دارو هم مصرف کنند.

در ارتباط با مسافران سفر اول  : هیچ‌کدام حق تغییر برنامه نه در مقدار و نه در زمان را ندارند چراکه مسئله مهم‌تری در این میان است و آن مسئله رهایی از بیماری اعتیاد است . و اگر این برنامه تغییر کند ،سیستم بدن مجدداً به‌هم‌خورده و همه آنچه مسافر تا حالا در کوله بارش جمع کرده از بین می‌رود ، روزه برای کسانی که بیمار هستند نه‌تنها ثواب ندارد بلکه گناه هم دارد چراکه ظلم به نفس است و خداوند همه ظلم‌ها را می‌بخشد الا ظلم به نفس . بعضی وقت‌ها می گوئیم این چه روشی است یا سیاه یا سفید ، یا زنگی یا رومی ولی باید توجه کنیم که از نقطه سفیدی تا سیاهی فاصله‌ای هست به نام طیف‌های رنگی ،پس چرا فقط یا سفید را ببینیم یا سیاه را .  و درنهایت  نتیجه‌ای که گرفته می‌شود این است ، لذت ترک لذت ،را درک کنیم .

 


موضوع موردنظر بعدی : شور و هیجان و همکاری در این ماه جلوه خاصی به کنگره می‌دهد . در این ماه محبت‌ها بیشتر شده یکسری در کارها مشارکت می‌کنند در خرید مواد غذایی ، در آشپزی کردن ، در تقسیم غذا ، هرکسی به‌نوعی دخیل است و این حس همکاری و خدمت کردن باعث ایجاد انرژی بیشتر در میان اعضای کنگره شده که نتیجه آن محبت و یکی شدن و در کنار هم بودن اعضای کنگره هست. امیدوارم همه ما بهره کافی از ثمرات آشکار و پنهان این ماه را ببریم .

نگارنده : همسفر فرحناز

تصویرگر : همسفر ندا
[ سه شنبه 1 تیر 1395 ] [ 12:16 ق.ظ ] [ همسفر ندا کوچکی ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب