تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانهبه نام قدرت مطلق الله

استاد: امیدواریم برای آنچه در تلاش آن می باشید توفیق حاصل نمائید. می دانید که شما در دو جهت مشغول به عمل شده اید البته قدری سخت است اما امکان پذیر ، و یا غیر ممکن نیست. با درایت و تجربه ای که قبلاً به شما گفتیم که حتما دارید اشتباه نخواهید نمود. این دو عمل را به پایان خط خواهید برد و ما وعده های خود را نادیده نمی گیریم و برای تلاش در جهت مسئله ای که مربوط به حیات انسانها هم دارید بهتر خواهد شد. حتماً منظور ما را می دانید که ما در انسانها طبق فرمان یک جرقه ای تولید می کنیم . می شود این جرقه به یک ذخیره قابل مصرف تبدیل بشود و یا می تواند به یک شعله آتش تبدیل شده و یک منطقه را بسوزاند. حال کدامیک برای هدایت مهم و مفید است. تصمیم با خود انسانهاست که از این جرقه فرمانی به چه نحوی بهره برداری نمایند و به تعالی خویش چگونه کمک کنند.....

مسئله اول که مطرح است این است که ابتدا استاد آرزوی توفیق می کند و این نکته بسیار مفیدی است که انسان برای انسانهای دیگر دعا کند و خوبی انسانها را بخواهد.

میدانید که در دو جهت مشغول به عمل شده اید . از این دو جهت یک جهت مربوط به امور زندگی و زندگی روزمره است و یک جهت در بُعد مسائل موادمخدر و تحقیقات و یا رسیدن به نقطه مربوط به درمان اعتیاد است.

 

انسانی که در حال ادامه حیات هست باید روی سه موضوع مرتباً کار کند و اگر بتواند با این سه موضوع بالانس و شرایط لازم را ایجاد کند می تواند بگوید که انسانی است که به صلح و آرامش رسیده وگرنه دچار مشکلات متعددی می شود. اگر انسانهای ناموفق و بیمار را نگاه کنیم می بینیم که در این سه موضوع تعادل لازم را ایجاد نکرده اند زیرا ممکن است یک نفر نویسنده توانایی باشد ولی از نظر درونی توانا و موفق نباشد و خراب باشد. یا انسان از نظر مقام و مَنسَب  به یک مقام خیلی بالایی برسد حتی به مقام وزارت ؛ ولی نقاط دیگرش دچار مشکل است.

سه موضوع و پارامتر مورد بحث که یک مثلث را تشکیل می دهند به شرح زیر است:

1.       خود                             2.   خانواده                  3. اجتماع و جامعه

خود یعنی اینکه فرد درچه حال و شرایطی قرار دارد ، آیا فیزیک و سلامتی خود را حفظ می کند؟ یا اینکه جسم خود را با مواد مخدر و تریاک و شیره و شیشه و هروئین و مشروب و غیره به نابودی می کشاند؟ فرض کنید جسم ما  یک ماشین است ، همانطور که ماشین را از نظر آب و روغن و بنزین و نظافت و غیره باید مورد اهمیت قرار داد و به آن توجه کرد جسم ما هم همین طور است.

پس ما در وهله اول باید بعنوان یک فرد ، به فیزیک و سلامتی و ورزش و تغذیه و خیلی مطالب دیگر خود بپردازیم.

قسمت دوم خانواده است که شامل خودشان و طایفه می شود. در اینجا فرد باید برای خانواده ارزش قائل شود و آن را حمایت و ساپورت کند و باید تلاش کند تا اعضای خانواده را به یک سرمنزل مقصود برساند. در جوامعی که خانواده ها محکم تر باشند و استحکام بیشتری داشته باشند از مسائل بهتری برخوردارند .

قسمت سوم که شخص با آن در ارتباط است مسئله اجتماع و جامعه است.ارتباطی که با جامعه دارد چگونه است ؟ آیا در جامعه خدمتگذار است یا نیست؟ در چه جایگاهی قرار دارد؟ ممکن است از نظر اجتماعی در یک مرحله بالائی عروج کرده ولی از نظر داخل نظم خاصی ندارد یا از نظر جامعه پول هنگفتی دارد و موفقیتهای بسیار بالائی بدست آورده ولی از نظر خانواده در مرحله بسیار بسیار پائینی است و خانواده ای ندارد یا ارتباط عاطفی و پیوند محبت و دوستی بین خانواده وجود ندارد چونکه تمام تمرکز و وقتش را روی پول و موقعیت و شهرت اجتماعی متمرکز کرده و به خودش و خانواده اش نپرداخته است. برعکس هم وجود دارد ، ممکن است که فرد فقط به فکر خودش باشد و کاری به خانواده و موارد اجتماعی ندارد. یا بعضی ها ممکن است خودش و جامعه را رها کند و فقط به خانواده بپردازد.

هر انسان طبق سه مسئله خواست،تقدیر و فرمان الهی کارهای خودش را انجام می‌دهد حالا هرکدام از این‌ها که باشد درجایی از زندگی برای انسان جرقه زده می‌شود و این به انتخاب انسان بستگی دارد که انرژی این جرقه را در خود ذخیره کند تا به منبع جرقه برسد و یا با این جرقه همه‌چیز را به آتش بکشد مثلاً برای فردی جرقه زده می‌شود که بیاید کنگره حالا یا می‌تواند به درمان برسد و یا بیاید با افراد حال خراب بچرخد و مثلاً مصرف تریاکش را تبدیل به شیشه کند و یا فردی براثر اتفاقی به زندان بیفتد حال می‌تواند در زندان ادامه تحصیل دهد و یا با خلاف‌کاران حرفه‌ای هم‌نشین شود و کارهایی را که بلد نبوده از آن‌ها یاد بگیرد در کل باید یاد بگیریم از امکاناتی که خداوند در اختیارمان قرار می‌دهد در جهت رشد خود استفاده کنیم نه نابودی خودمان ما در هر جایگاهی که قرار می‌گیریم باید از آن برای عروج استفاده کنیم نه سقوط خودمان و دیگران ولی خیلی از افراد از این جرقه‌ها برای نابودی خودشان و دیگران استفاده می‌کنند و این فقط به خود انسان‌ها بستگی دارد که از جرقه‌هایی که برایشان زده می‌شود چگونه استفاده کنند.در هر مسیری عناصری ظاهر می‌شوند که گاهی بسیار مخرب و گاهی بسیار سازنده هستند و ما باید بین این عناصر توازن را برقرار کنیم.

برای دانستن هر مسئله‌ای ابتدا باید جزئیات را یاد بگیریم مثلاً اگر می‌خواهیم با کامپیوتر کارکنیم باید ابتدا جزء جزء آن را یاد بگیریم و یا برای کار با موبایل و هر کار دیگری ابتدا باید جزئیات را بدانیم تا به کلیات برسیم مثلاً در درمان اعتیاد جزئیات اصلاً مشخص نبود به همین خاطر کلیات که درمان اعتیاد بود حاصل نمی‌شد اما در کنگره60 جزئیات درمان اعتیاد مطرح شد مثل جسم،روان و جهان‌بینی و اثرات مواد مخدر روی آن‌ها ولی درگذشته تعاریف غلطی در مورد درمان اعتیاد وجود داشت مثل سم‌زدایی همیشه می‌گویند علم چیزی ابطال‌پذیر است ولی این تعریف اشتباهی است در حقیقت علم چیزی است که به حقیقت چیزی دلالت کند.حالا برای درمان اعتیاد ما باید جزئیات جسم و جهان‌بینی را بدانیم تا بتوانیم برآیند آن‌ها یعنی روان را درست کنیم.

جهان‌بینی علاوه بر درمان اعتیاد و سایر بیماری‌ها در سایر مسائل مثل ورزش و ... هم اهمیت دارد پس ما باید جزئیات جهان‌بینی و صور پنهان انسان را بشناسیم البته برای کسانی که اعتقاد به این مسائل دارند در تعاریف مکتوب پیشین نفس،روح و جان را باهم اشتباه می‌گیرند و یکی می‌دانند انسان و حیوان نفس و جسم دارند اما هرکدام از این چهارتا مستقل از هم هستند پس نفس           روح یا جسم نیست مثلاً در کلام‌الله گفته می‌شود ما زمان مرگ نفس شمارا تحویل می‌گیریم و جسم را باقی می‌گذاریم اما روح از مرحله انسانی به انسان اضافه می‌شود که مانند خداوند مجرد است چون انسان همه‌چیز را که ندارد بلکه باید با آموزش به‌واسطه روح نواقص خود  را کامل کند پس بین نفس،جسم و روح باید تفاوت قائل شد مثل آب و شراب که دو مایع متفاوت از هم هستند

پس هرچیزی را که ما می خواهیم ادراک کنیم ، بفهمیم و برایش راه حل دهیم و تعمیر و بازسازی یا احیایش کنیم باید بر جزئیات آن تسلط داشته باشیم و جزئیات را باید بدانیم . اگر بخواهیم افکار و اندیشه ما ، افکار و اندیشه صلح آمیز و درستی باشد و انسان را بشناسیم و اطلاعات بیشتری راجع به خودمان داشته باشیم که کیستم و از کجا آمدم و به کجا میروم و عاقبتم چه خواهد شد و خیلی سوالات دیگر یا اینکه چرا نباید تریاک بکشیم ، باید جهان بینی را بفهمیم و درک کنیم.

پس برای شناخت انسان باید جزئیات انسان را بدانیم تا این بنائی که استوار شده بر مبنای درستی استوار باشد و در بعضی از لغات و مفاهیم باید روی معانیِ یک سری از لغات به اشتراک برسیم و منظورمان را بگوئیم . یعنی وقتی میگوئیم روح باید بگوئیم منظورمان چه است.

 


[ یکشنبه 31 مرداد 1395 ] [ 01:57 ب.ظ ] [ همسفر منیر ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب