تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه 96/06/13  جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید با استادی خانم ندا و حضور همسفران راس ساعت 17:45 آغاز به کارنمود.

 

  همسفر فاطمه : این وادی در مورد مسئولیت دادن به خدا و سلب مسئولیت خودمان وکلاجایگاه مسئولیت را مشخص میکند که ماباید مسئولیت کارهای خودمان را خود برعهده بگیریم و مسئولیتها عین خط وخط کشی دوطرفه هستند وخداوند در کتاب الله میگوید هرچیزی که انسان دارد از سعی وتلاش خودش است.   

خانم ندا : همه با این موضوع در ارتباط هستیم که  وقتی میخواهیم از مسئولیت خود خارج شویم در رده های پایین تر مسئولیت را به گردن اطرافیان میاندازیم و در رده های بالاتر آن را به گردن خدا میاندازیم.سوال همگانی هرتازه واردی در کنگره این است که من چرا باید در کنار مصرف کننده باشم ؛ اما کم کم پذیرشش بالامیرود. کنگره به ما می آموزد این جایگاهی که الان دارید را باید بپذیریدکه تمام شرایط و موقعیتی الان دارید برگرفته ازکارهای گذشته  خود بوده است. پذیرش این موضوع سخت است من که عمری از اعتیاد بیزار بوده ام خود آن را به زندگیم دعوت کرده باشم . کنگره چگونه به من پذیرش را می آموزد؟ میگه قبلا اشتباهی کردی الان بازپرداخت آن بدهی به این شکل نمایان شده است. خیلی مشکلات را برای خودتان بزرگ نکنید.این راقبول کنید که هرمشکلی تو زندگی من آمده .حتما من ظرفیت آن را داشته ام.برفرض برای کسی موقعیت مریضی پیش میاید حتما ان ظرفیت ان را داشته ولی برای من ظرفیت مشکل اعتیاد بوده. .حال که به کنگره آمده اید خدارا شاکر باشید ومسئولیت را برگردن هیچ کسی و خدایی نیاندازید وخود برعهده بگیرید که اگر این موضوع را نپذیرفتید در این جایگاه میمانید وراکد میشویم تا کی؟ تاوقتی که من پذیرفتم که مسافری که الان کنارمن بوده خواست خودم بوده ومن بااین بچه ها با این مصرف کننده باید به تعادل برسم.وقتی این موقعیت را قبول کردم مانند آبی به جریان می افتید که به سمت خوبی ها تو را هدایت میکند                                              

 همسفر مریم : من سوالی دارم منی که برادرانم اعتیاد داشتند .من کجای زندگی آنها بودم؟من نه همسربودم نه پدر ومادر.گناه من این وسط چه بود تمام زندگیم بااعتیاد گذشت.

خانم ندا: احساس گناه کاربودن نکنید.ما گناه کار نیستیم.ما قرار بوده با این شرایط به تکامل برسیم.اصلا خودت را مقصرندون.

همسر زهره : کنگره همانند دانشگاهی است که باورود به آن اول باید شکرگذار باشیم وبدانیم که ازطرف خدا برای کمک به مسافرانمان انتخاب شده ایم وهم مکانی است برای تکامل خودمان .اگر دری برای ما بسته شود هزاران در برایمان باز میشود.واین به عینه برایم اتفاق افتاد.  همسفراعظم : من برای کارهایم روزه میگرفتم وبه قول آقای مهندس؛ خدا را با غول چراغ جادو اشتباه میگرفتم ونذر میکردم که اگرمسافرم ترک کنه ؛ من سه روز روزه بگیرم وقتی وارد کنگره که شدم میگفتم خدا چرا من را آفریدی وقتی برای خواسته های من ارزشی قائل نیستی.بعد فهمیدم که باخدا معامله نباید کرد وفهمیدم دست های آسمانی؛ القا وافکار را نشان میدهند وبقیه راه را خود باید بروم.که این همان است که میگویند از توحرکت ازخدا برکت.من امده ام به اینجا تا اموزش ببینم وبه مرحله تزکیه وپالایش برسم وبرای هر جایگاهی باید ظرفیت وجودی من پر شود تا به آن جایگاه برسم.  

 خانم ندا : تعیین وتکلیف برای خداکردن ؛ همان مسئولیت دادن به خدا میشود.بعد که آن اتفاق نمیفتد ،طلبکار خدا میشویم.سعی کنید روحیه طلبکاری را از خودتون دور کنید که درهنگام اعتیاد چون میخواستیم مشکلات وکمبودهای زمان مصرف مسافرمان را برطرف کنیم این روحیه طلبکاری وارد زندگی ما شده است. هرجا خواسته ای داشتید اول تفکر وتجزیه وتحلیل کنید که این روحیه طلبکاری هست یانه ؟بببنید ازکجا سرچشمه میگیرد. اگر از طلبکاری باشد زیر مجموعه مثلث جهالت است که یا ازترس یا از منیت یا از ناامیدی من است. که بعد از تفکر که متوجه شدید کدام مورد است شاید دیگر آن خواسته را نداشته باشیدحالا این خواسته از خداست از راهنما.از مرزبان.ازمسافرمه.از بچه ام هست.کلا آن خواسته را فراموش کنید. من الان به مریم یا کسایی که زندگیشون سخت شده میگویم که تو روزیت این است که در کنار مصرف کننده به تکامل برسی.اگه کمک نکردی شاید روزی دوباره وارد زندگیت شد.مثلا  آنهایی که میخواهند از زندگیشون جدا بشوند.من بهشون میگویم اگر رفتی این مشکل به طور دیگه وارد زندگیت میشود . پس این را بپذیر  من مقصر نیستم .فقط  باید به این طریق به تکامل برسم.یعنی مریم اگه تفکر کنی میرسی به اینجا که در تمام خانواده ات ، تو ظرفیت داشته ای وخداچه لطفی را بهت کرده است و شعاری هست درکنگره که حرف خود خداست که میگوید اگر کمک کنی یک نفر زنده بشه انگار کل آدم هارازنده کرده ای. 

همسفر زهرا: پذیرفتن اینکه آدم شرایطش را بپذیره واینکه من باید با این شرایط به تکامل برسم .خیلی سخته ولی به نظرم اینکه الان بعد از پذیرفتن .راه حل مشکل من چیست این از خود پذیرش سخت تر است.                                  

خانم ندا: در این مسیر پله ها زیاد است .اگر بخواهی به این پله های سخت وصعب العبور هی نگاه کنی درجا میزنی.ولی اگر از همان قدم اول نگاه کنی و پا به پای راهنما جلو بروی؛ آن موقع پیش میروی. هرمشکلی فقط با دانایی حل میشود.یعنی با قدرت تشخیص ماهیت خواسته ها؛ دانایی تو بالاتر میرود و میتوانی ظرفیت خودت را بالا ببری.                                                                                          

همسفر فاطمه: من هم میگویم این خواست خداست که این راه برای ما باز شود.ماهمه کارها را به خدا میسپاریم ولی تا خودمان حرکت نکنیم مشکلات را حل نخواهیم کرد.من 3 تا مسافر داشتم که رها شدند ولی بازهم مصمم میشوم که به کنگره بیایم چون به این باور رسیدم روزیم این بوده که اینجا به تکامل برسم.                                                                                                            

خانم ندا : گاهی با خدا شرط میگذاریم که خدایا این مشکل من را حل کن من فلان کار را انجام میدهم . شرط گذاشتن از ناآگاهی ناشی میشود که هنوز خدا را نشناخته ایم.هیچوقت برای خدا تعین وتکلیف نکنیم که خدایا برای ما چیکار انجام بده .مثلا در حق الهی من ماشین بنز است ولی من هی دعا میکنم که خدایا یک پژو به من بده ودراین مورد اصرار ونذر ونیازکنم ؛ این باعث میشود بین آن چیزی که حق الهی من است وقفه بیفتد .همیشه اینگونه از خدا بخواهید که خدایا من در مسیر تو حرکت میکنم آن چیزی که خودت برای من در نظر گرفته ای را به  من نشان بده ووقتی اتفاق افتاد تسلیم محض باشم وخدارا شکربگویم.   

همسفر سمیرا: من با ورود به کنگره فهمیدم که  عامل به وجود آمدن خیلی مشکلات خود بوده ام و خودم را سرزنش میکردم وجمله ای یاد گرفتم که خداوند وقتی انسان را آفرید به خود آفرین گفت وبه خودم گفتم چرا تو خودت را سرزنش میکنی.لذا این جمله راهنمای من برای مشکلاتم شد طبق فرمایش خانم ندا که وقتی دارم در مسیر درست حرکت میکنم جایی برای تاسف وسرزنش نیست. ولی مشکلی الان برای بچه ام پیش آمده که یه ذره باورش برایم سخت است ودنبال دلیل آن هستم.

خانم ندا: بهترین کار این است که انرژی خود را صرف یاری رساندن به بچه تان کنید چون اینکه ناراحت این موضوع باشید انرژی زیادی از شما میگیرد.       

همسفر وجیهه : با صحبت در مورد تجربه خود ؛که خداخیلی دوستمان دارد گفت :

                      اگربا من نبودش هیچ میلی     چرا ظرف مرا بشکست لیلی                       

در آخر همه دست ها ؛ در هم گره خورد و خانم ندا برای شفا و برطرف شدن مشکل همسفر سمیرا دعا کردند

برنامه هفته آینده : سی دی صحرا

  


[ چهارشنبه 15 شهریور 1396 ] [ 08:49 ق.ظ ] [ همسفر مریم ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب