تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام قدرت مطلق الله 

روز دوشنبه 96/06/20  جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید با استادی خانم ندا و حضور همسفران راس ساعت 17:45 آغاز به کار نمود.

 

همسفر وجیهه : پیشگامان یعنی اولین کسانی که کاری را اولین باربه پیش میبرند مثلا زکریای رازی درمورد کشف الکل پیشگام بود.درمورد درمان اعتیاد نیز؛ اعضای کنگره ۶۰ پیشگام بوده اند چون میتوانند به درستی یک مصرف کننده را به درمان برسانند.پیشگامان درهمه عرصه ها وجود دارند مثل ادیان.علم.خوبی ها.بدی ها.تخریب. هرکسی با اعتیاد به هرموادی در کنگره قابل درمان است چون کنگره ازیک پروتکل درمان استفاده میکند وتقریبا ۱۱ ماه طول میکشد تا جسم وروان به تعادل برسد.پس ازیک نقطه شروع وبه یک نقطه هم ختم میشود.اقای مهندس معتقدند 95% بیماریها ازجمله ام اس.آلزایمروپاریکسون و....ازهمین روش درمان باید استفاده شود تا به درمان برسند.چون همه اینها تخریبش ازیک جا شروع میشود.گیاه وحیوان مواد مورد نیازشان را از طبیعت میگیرند ولی انسان باید یکسری را ازطبیعت(کلسیم .فسفرو...) ویکسری راخود تولید کند (کارغده های بدن).موقعی که بین مواد دریافتی ومواد تولید کننده بدنمان اختلال ایجاد شود بیماری به وجودمی آید. مثلا درمورد سرطان پزشکان غده را درمیاورند ولی بعد ازمدتی ازجای دیگربدن ظاهرمیشود وسرطان عود میکند و میگویند سرطان درمان ندارد. شرکت اعضای کنگره ۶۰ درمسابقات راگبی سال گذشته و مسابقات کشتی امسال؛ مقالات و سند زنده ای هستند که به دنیا میگویند راه درمان کنگره ۶۰ برای اعتیاد راه درستی است.

همسفرفرح : وقتی خدا انسان راخلق کرد به همه فرشتگان گفت به انسان تعظیم کنید همه به جز شیطان اطاعت کردند که او را ازبهشت بیرون راندند وآدم وحوا زمانی که در بهشت بودند ازفرمان خدا اطاعت نکرد و با وسوسه های شیطان از میوه درخت ممنوعه خورد.او هم رانده شد ولی چون توبه کرد به زمین آمد ولی شیطان توبه نکرد و قسم میخوردکه تازمانی که من هستم تمام انسانها را گمراه میکنم مگر انسان های متقی.بعد درروز الست خدامیگوید من خدای شما هستم همه میگویند  قبول داریم. هرچه من میگویم قبول دارید همه میگوییم آری.این پیمان بسته میشود ولی ادم به زمین میاید چون خداوند میگوید شما باید مشکلی که خود به وجود آوردید را پرداخت کنید که با حرکت راه نمایان میشود.

همسفروجیهه : نکته جالبی دراین مورد این است که وقتی انسان به این جهان میخواهد فرستاده شود فرشتگان میگویند که انسان خون ریزاست وفساد میکند به زمین فرستاده نشود ولی خداوند میگوید آنچه شما نمیدانید را من میدانم.انسان اشرف مخلوقات است و همین بس باهمین سخن؛همگی به خود ببالیم وسعی کنیم همان باشیم که باید باشیم.(کتاب ادموند وهلیا مطالعه شود)

همسفرفرح : آقای مهندس میگویند باید ساختمانی بسازیم که تمام علوم در آنجا آموزش داده شود چرا که علوم از یه قسمت شروع وگسترش داده شده ودوباره به همان نقطه اول بازمیگردد.ومطالبی راجع به شناخت انسان و مشکلاتی که جسم انسان پیدا میکند که پزشکان باید صحبت کنند و شناخت صور پنهان انسان و اینها همه باهم در ارتباط هستند چون فقط جسم انسان نیست که به مشکل برمیخورد بلکه روح وروان هم مشکل دارد. و اینکه مکان همیشه ثابت است چیزی که باعث تغییر میشود تفکر و اندیشه انسان است و اینکه اگر عشق و محبت را از انسانی گرفته شود در کنار آن شخص هیچوقت به آرامش نمیرسیم واینکه اگر انسان با محبت هم باشه به بحرانهای متعددی میرسد واین نیست که کسی که خوب باشد هیچ مشکلی نداشته باشد .من وقتی با محبت شوم تازه به خودم خدمت میکنم وراحت تر میتوانم مسائل را در خودم حل کنم وبا مسائل کنار بیایم.صبر وسکوت باید باشد .زمانی که ما صبرکنیم میبینیم درختی که در باغ بوده بزرگ میشود وشاخه هایش بیرون از باغ پدیدار میشود.والان در بحث کنگره سه دسته هستند که شاهد به ثمر رسیدن راه کنگره هستند .دسته ای که سکوت میکنند.دسته ای به مخالفت برمیپردازند.دسته ای که موافق هستند.کنگره مثل طناب است که عده ای خود را از آن حلقه آویز میکنند وعده ای از آن برای صعود خود استفاده میکنند.                                                                                                                                                                همسفر مریم : مسائل همیشه به گونه‌های متعددی پیش میاید و شن‌های صحرا هرگز آرام نیستندو امواج دریا و اقیانوس‌ها در تلاطم به سر می‌برند. درون ما نیز همین طوراست.آب‌های اقیانوس‌ها ثابت نیستند، اگر بودند می‌گندیدند و تمام موجودات درون آب از بین می‌رفتند. انسان موجودی نیست که در یک شرایطی ثابت باشد. دائماً در حال تغییرات است. یعنی هیچ تضمینی برای هیچ کس نیست که همیشه سرخوش و متعادل باشد. جهان هم همین‌طور است و هر کس بخواهد وضعیت ثابتی نگه دارد در اشتباه است. یعنی اینکه  ننشینیم و نگوئیم که چرا فقط برای ما مشکل به وجود می‌آید و زندگی بی رحم است و ... . نه!! سیستم همین‌طور است و دچار تغییرات است. این مهم است که انسان در یک شرایط بحرانی و دشوار قرار می‌گیرد و کسی باشد که انسان را دلداری بدهد. خیلی مهم است انسان به انسان خط بدهد. گاهی اوقات به مشکل برمی‌خوری و اطرافیانت نمک بر زخم تو می‌ریزند؛. آموزش در اعضای کنگره مانند درختی است که دانه و بذر و تبدیلات را در خود دارد،چون در مورد یک نفر که وارد کنگره می‌شود سه چیز باید انجام بگیرد: تغییر، تبدیل و ترخیص وقتی وارد سفر می‌شوند و سی‌دی گوش میکنند.حتی الامکان تکلیف دهید که از روی سی‌دی‌ها بنویسند. یعنی برای اینکه تبدیلات در درون انسان خود به خود انجام گیرد، باید این آموزش‌ها باشند.. و همه می‌بینیم که اکثراً بچه‌ها آرامش دارند.

خانم ندا : زندگی همیشه بالا وپایین دارد و نباید ناامید شوم حتی اگر در قعر تاریکی ها باشیم وآقای مهندس میگویند اگر در صراط مستقیم باشید ونیت خیرخواهانه داشته باشی به چیزی جز صلح وارامش که همان وادی 14 است نمیرسیم.هرچقدر هم ما فکر کنیم ولی اگرباعشق ومحبت همراه نباشد.به نتیجه مطلوب نمیرسم.

همسفرنگار: انسان موقعی که میخواهد از بحران ها عبور کند باید خودش هم به دیگران محبت کند ودر موقع مواجه شدن با مشکل ؛ انسان نیاز به دلداری دارد تا بتواند مشکل را پشت سربگذارد.برای رفع هرمشکل انسان نیاز به تغییر تفکر دارد.که هم بتواند مشکل را حل کند وهم اینکه درسی بگیرد برای خودش وهم راه حل ومرهمی باشد برای مشکل مشابه دیگران.

همسفر وجیهه : وقتی مشکل داشتم این که بقیه نمک برروی زخمم میپاشیدند ومیگفتند حقته .در آن دوران این خیلی برایم سنگین بود.

خانم ندا : بعضی وقتها از نظرخودمان صحبتمان خیلی بد نیست منتها برای کسی که درد دارد  شاید ان خیلی بزرگ باشد وبه دلش بشیند.لذا اینجا فقط برای این است که خودمان را قضاوت کنیم و ان کسی هم که در ان لحظه این حرف را گفته شاید از روی عصبانیت بوده یا نهایتا " از روی ناآگاهی ونادانی بوده است.لذا اینطوری آرام بشید ودلتون برای خودتان نسوزد که فلانی چه گفت.این مهم است شخصی که اول بار با کوله باری از غم به کنگره میاید آیا منی که یه بچه کنگره ای هستم طوری آن را آرام کنم که گریه او نکند وآرام باشد.

همسفر فرح : شخصی که وارد کنگره میشود به نظرمن نباید به این چیزها فکر کند که چه کسانی نمک روی زخمم پاشیدند. بچه کنگره ای باید اخلاق و منشش با بقیه فرق کند.من وقتی بدانم شخصی که این صحبت ها را میکند از روی نادانی او است آن برای من معلم شده است.آدم خوب وآدم بد هردومعلم من هستند .من باید از شخصی که در کنگره است انتظار داشته باشم که با اینکه آموزش ها را گرفته ولی هنوز در جهل خود مانده است ومن سعی میکنم تمام صحبت های آقای مهندس و امین را فقط روی خودم پیاده کنم.

خانم ندا : اگر بخواهیم به صورت نوشتاری وتئوری آموزش بگیریم فایده ندارد انشالله بتوانیم آموزش های اصلی وسنگ بنای کنگره را حفظ کنیم .همان توقع ، قیاس،قضاوت و.. اینها سنگ بنای کنگره است.هرچقدر ما در جهان بینی آموزش بگیریم وآن را در زندگی عمل کنیم وحال خوشی داشته باشیم. این مهم است که بتوانیم حال خوش درونی مان را به دیگران انتقال دهیم.حال خوش فقط با تزکیه وپالایش به دست میآد.

همسفر اعظم : اگر محبت کردید هیچوقت ناامید نشوید .اگر درراه مستقیم باشیم وضرری هم کردیم خیلی کم است.

همسفر فرح : زندگی ما کتاب بازشده ای است که ما الان این صفحه هستیم قبل آن بوده و بعد آن نیززندگی هست و ماالان که اینجا هستیم باید این مشکل خود را حل کنیم و شاید این مشکل ما ؛در جهان دیگر اتفاق افتاده که من نتوانستم آن را حل کنم لذا حالا باید آن را حل کنم.

همسفر اکرم : ماباید از درون ساخته شویم ومن حال الان خودم و مسافرم را با 3 سال پیش که مقایسه میکنم میبینم چقدر تغییر کرده ایم .من امروز اگر از کسی ناراحت شوم میگذارم به پای اینکه آموزش ندیده واینها از ناآگاهی او است و سکوت میکنم.خانم ندا: همه ما نیاز به آموزش داریم چه سفر اول باشیم چه دوم .لحظه ای که چنین فکری در سرمان آمد که نیاز به آموزش نداریم لحظه سقوط من است.

همسفرزهرا : در دوره آموزشی کمک راهنمایی ،بهترین دوران را داشتم چون فوق العاده آرامش داشتم.دوره ای که مسافرم رهایی داشت کمی  آموزش ها را کنار گذاشتم ودوباره حال خوشم از بین رفت .حتما سی دی ها را باید نوشت و آموزش ها به صورت مداوم باید باشد تا حال خوب پیدا کنیم .اگر قدمی از آموزش های کنگره دور بمانیم حال خوبمان از بین میرود.چون آموزشها غذای روح است.

همسفر محبوبه : از مشکل زندگی خود گفتند که همسرشون 27سال سابقه اعتیاد دارند وپسرشون الان مسافر هستند وباید تصمیم جدی برای زندگی خود بگیرند.

                    در آخر همه دستها در هم گره خورد و همسفر فرح برای حل شدن مشکل همسفر محبوبه دعا کردند.

برنامه هفته آینده : سی دی کتاب


[ یکشنبه 26 شهریور 1396 ] [ 10:17 ق.ظ ] [ همسفر مریم ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب