تبلیغات
شکوفه های سفید

شکوفه های سفید
وب لژیون همسفر ندا کوچکی 
پیوندهای روزانه

به نام قدرت مطلق الله 

روز دوشنبه 96/06/27  جلسه خصوصی همسفران لژیون شکوفه های سفید با استادی خانم ندا و حضور همسفران راس ساعت 17:45 آغاز به کار نمود.
همسفر محبوبه :
همه کتاب ها باارزش هستند ولی مهم برداشتی است که از کتابها میشود،باید در مورد نویسنده و متن کتاب دقت نمود چه بسا کتاب باعث تخریب  شود. . وقتی درختی داریم و آن را از ته میبریم .بعداز مدتی میبینیم که شروع به جوانه زدن میکند واین که درختان نیز همانند انسان دارای صور آشکار وپنهان هستند . ما صور آشکار درخت را میبریم ولی صور پنهان که همانا در دل خاک بوده دوباره سرباز میکند وبزرگ میشود.در مورد بیماریها نیز،اگر ما علائم را به صورت کلی ریشه کن نکنیم ،دوباره عود میکند.حال چه سردرد کوچک باشد یا بیماری بزرگ.

خانم ندا: همیشه آقای مهندس میگویند صور(شکل) آشکار وپنهان انسان باید باهم منطبق شود .یعنی از ظاهر چیزی نشان ندهیم درحالی که باطنمان چیز دیگری باشد.یعنی اگر میخواهی ظاهرت درست باشد باید از درون درست شوی.

همسفروجیهه : درمورد اتم صحبت میکنند که اتم یک الکترون با بار منفی دارد ویک پروتون با بار مثبت ویک نوترون با بارخنثی دارد.همه چیز در دنیا مثل ( کتاب، کنگره، فیلم و.....) میتواند هم مثبت،منفی،خنثی باشد. حالا مثبت یعنی چی؟ یعنی بتواند جسم و فکر وجان مارا به طرف روشنایی ببرد وبرای ما منفعت داشته باشد .حال منفی یعین چی ؟ یعنی در افکار ما تخریب ایجاد کند ویا اینکه خنثی باشد یعنی نه خوب نه بد باشد .هیچ تاثیری روی ما نگذارد. وهمه چیز در اطراف ما میتواند اینگونه باشد .میتوانیم در این مورد از  طبیعت الگو بگیریم .مثلا کتاب میتواند مثبت باشد تا بتواند نفس وروح وجان آدمی را از ظلمت به طرف نور حرکت دهد ومنافعی برای انسان داشته باشد.ولی کتاب  یا فیلم  منفی میتواند آنقدر برای انسان مخرب باشد که طرف را به سمت خود کشی هم بکشاند .مثلا " بازی نهنگ که جدیدا" در اینترنت کابران کار میکنند ولی این واقعا مخرب است بهعنوان بازی است ولی در آخر باید کاربر خودش را بکشد.یا در مورد نویسنده کتاب صادق هدایت ،ایشان کتابهای به چاپ رساندند ولی خوانندگان کتابهایش همه به سمت بدی میرفتند ودر آخر نیز نویسنده خودش را کشت و بعد از آن همه کتابهایش جمع شد. مثلا" چاقو هم را هم میتوان در جراحی ازش استفاده کرد ( مثبت ) هم برای قتل کسی( منفی) . باید هرچیزی را که بخواهیم ازبین برود باید به طور اساسی ریشه کن کنیم مثل درختی که اگر فقط سرش را زدیم بعد از مدتی دوباره  درخت تبدیل به 10 درخت میشود.درمورد ترک اعتیاد ، نیز اگر به صورت صحیح انجام نگیرد بیشتر شود .برفرض کسی فقط تریاک مصرف میکرده ولی بعد از ترک چون به طور اساسی ریشه کن نکرده ، به مصرف شیشه .قرص. متادون .حشیش و... هم روی بیاورد وباعث تخریب بیشتر میشود.

همسفر نگار: میگن روشی را که ابداع میکنید چنانچه راهش درست باشد به خوبی پیش میرود.تاکنون کتابی در مورد مواد مخدر که بتونه درمان را نشان دهد وجود نداشته.مگر کتابی که اقای مهندس چاپ کرده اند که همه موارد ازجمله علت.درمان.دلایل برگشت و...را به زبان خودمانی توضیح میدهد. برای کتابی ارزش قایل بشوید که بتواندنفس وجسم وروح آدمی رازنده کند وبه حرکت درآورد.ممکن است این آب همه راسیراب نکند ولی ازغرق شدن یک عده ای جلوگیری میکند.باید تفکر واندیشه داشته باشیم واینکه جواب چراهایی که میگوییم را بدانیم.مثلا چرا مواد مخدر مصرف میکنم؟ چرا زندگی میکنم؟ وعده ای میگویند ما یه بار به دنیا میاییم پس دم غنیمت است وحالا هرکاری دوست داشتیم انجام بدیم ولی اگر جواب چرای سوالش را بداند دیگر به راه خود ادامه نمیدهد وراه درست را انتخاب میکند.ما باید برای هر کاری که داریم تفکر واندیشه کنیم وراه درست برای حل مشکلات بیابیم واین همان است که در جهان بینی به جایی برسیم که بتوانیم تشخیص درست بدهیم .

خانم ندا : این پیام در سال 77 به آقای مهندس گفته شده که این راهی که در پیش گرفته ای نجات دهنده خیلی افراد است واین حرکت شما ؛ همانند زجیری است که شما اول آن را گرفته ای و در آینده انشعاب پیدا میکند وآنچه اکنون ما مشاهدا میکنیم حکایت همین است که این کتاب واین راه ، موفق بوده است و در سراسر دنیا انتشار یافته است. آقای مهندس میگویند فکر نکنید کسی که بیماری اعتیاد دارد انسان کم خردی بوده است . نه ! خیلی از انسانها اندیشمندوفکور بوده اند ولی ناخواسته وارد منجلاب اعتیاد داشته اند ویا در بعضی افراد سیستم ایکس به طور ژنتیک کار نمیکند وآن کمبود از نظر عدم تعادلی که داشته اند آنها را به سمت اعتیاد سوق داده است .در مقایل کار وروشی که آقای مهندس ابداع کردند همه اعضای کنگره 60 مسئول هستند که علم را انتشار بدهند واینکه مسافرم به درمان رسید کمک کنم که مسافران دیگر نیز به درمان برسند ودرآخر آقای مهندس قوائدی را ذکر میکنند. اینها مصوبات شورای دیده‌بان‌هاست؛

 •       اینکه استاد فقط باید ۵ دقیقه صحبت کند. بیشتر از آن نمی‌تواند، چون جلسه کسل‌کننده می‌شود.
 •       ما به خاطر احترام گفتیم استاد؛ در حقیقت گرداننده جلسه است، وگرنه نباید به کسانی که در جلسه هستند درس بدهد. درس را مشارکت‌کننده‌ها می‌دهند. استاد بحث را باز می‌کند.
 •     در مشارکت حق تقدم با تازه‌واردین است.
 •       هیچ نگهبانی حق ندارد اسامی را بنویسد، استاد باید مشارکت بدهد.
 •        تعارفات هم نداریم؛ استاد فاضل دانشمندم آقای دژاکام و.....
 •       همچنین از اسم فامیل استفاده نکنید، فقط اسم کوچک، القاب هم نداریم مثل دکتر، مهندس، سید و...! 
 •      بعد آمده روی وادی چهاردهم حرف بزند و همه اشعار حافظ را می‌خواند! یک بیت شعر اشکال ندارد ولی بیشتر از آن فایده ندارد.
 •        از ضمیر ما استفاده نکنید، نصیحت نکنید، فقط من! 
 •       ساعت بازگشایی شعب ۱۲ ظهر بود که گفتیم یک و نیم بعد از ظهر باشد.
 •       مرزبان خدمت هم که تصویب شد، یعنی باید افراد را برای خدمت بررسی و تایید کند.
 •       در جلسات راهنماها باید اول جلسه حضور داشته باشند.
 •        نکته‌ای که به زودی اجرایی می‌شود؛ برای پذیرش رهجو راهنمایی که از اول جلسه حضور دارد می‌تواند پذیرش کند. اصولاً راهنما باید   کنار شاگردانش باشد و آنها را تشویق کند.

                                       این مسائل را رعایت کنید تا شاگردان خوبی پرورش بدهید.

 در آخر همه دست ها ؛ در هم گره خورد و برای همدیگر دعا کردند

برنامه هفته آینده : وادی پنجم  


[ شنبه 1 مهر 1396 ] [ 05:12 ب.ظ ] [ همسفر مریم ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


یاد الله در هر جا ،یاد خود از قطره به اقیانوس است .
در اندیشه ایم که زمان را به مهار خود در آوریم زیرا ما کتابی زنده هستیم که هر لحظه یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی حک می شود پس باید کاری بشود که به گذشته رجوع ننماییم. صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است از بیداری نیروهای خفته ی بدن ، درخت صاف نمودار است و شکوفه های سفید نوید رهایی و پایان اسارت از آنچه نمی دانستیم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب